Zasłony na wymiar do pokoju dziecięcego

Wybór odpowiednich zasłon do pokoju dziecięcego, to nie lada wzywanie. Trzeba bowiem pamiętać, że idealny model to taki, który nie tylko ozdobi wnętrze, ale również ochroni Twojego malucha przed promieniami słonecznymi – zwłaszcza podczas popołudniowej drzemki czy zabawy. Podpowiadamy, jaki wybrać idealne zasłony. Zachęcamy do uważnej lektury.

Kolor i wzór

Pamiętaj, że dobrze dobrane zasłony to takie, które pasują do koloru ścian oraz mebli znajdujących się w pomieszczeniu. Oczywiście, jeżeli Twój maluch posiada swoją ulubioną bajkową postać, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby znalazła ona na zasłonkach. Dzieci uwielbiają żywe kolory. Pomarańcze i żółcie nie tylko dodają im energii, ale i ożywiają wnętrze pokoju. Chętnie wykorzystywane w ostatnim czasie są również geometryczne wzory, ponieważ wprowadzają do pomieszczenia nutę świeżości.

Jaką długość wybrać?

Szalenie istotną kwestią jest oczywiście długość. Idealnym rozwiązaniem jest wybór zasłon, które sięgają do parapetu. Dlaczego nie dłuższych? A no dlatego, że maluch może pociągnąć za materiał. W najlepszym przypadku oberwie zasłonkę, w najgorszym – zrzuci na siebie karnisz. Trzeba również wspomnieć, że długie zasłony nie sprawdzają nie sprawdzają się w okresie jesienno-zimowym, ponieważ zakrywają grzejnik i – co za tym idzie – blokują swobodny przepływ ciepła. Jeżeli Twoje mieszkanie ma wysokie sufity, to doskonałym rozwiązaniem będzie zakup zasłon na wymiar. Dzięki temu będziesz miała pewność, że będą one pasowały do okna – nie będą ani za długie, ani za krótkie.

Tkanina

Na rynku znajdziesz szeroki wybór różnorodnych tkanin. Do najpopularniejszych zaliczyć należy te, które wykonane zostały z naturalnych składników, takich jak len czy bawełna. Uszyte, z tych materiałów zasłony, są sztywne i nie przepuszczają światła, co jest szczególnie istotne w przypadku pokojów dziecięcych.