Retro pięknie łączy się z nowoczesnymi wnętrzami. Pod warunkiem jednak, że elementy te są wykorzystane ze smakiem, wyczuciem i umiarem. Jaki może być ów styl w aranżacjach? To zależy jaki efekt chcemy osiągnąć, pałacowego wnętrza, czy takiego, które stylem nawiązuje np. do lat 60-tych XX wieku.

Barokowe wzory na zasłonach

W pierwszym przypadku możemy dołączyć tkaniny, które sięgają do barokowych klimatów. Możemy w tym celu wykorzystać ornamentalne wzory tkanin: na poszewkach poduszek, pokryciu kanapy czy na przykład w elementach ozdób okiennych czy zasłonach.

W takiej aranżacji pięknie zrealizowałaby się niektóre wzoru Magii Firan. Polecamy tkaninę Magalena, dostępna jest w trzech wersjach kolorystycznych: amarantowej, zielonej i turkusowej.

Imponująco będzie wyglądała także tkanina Moris, szczególnie ta w wersji błękitnej, bo wyjątkowo pięknie podkreśli klimat wnętrza i piękno okiennej aranżacji. Te osoby, które wolą bardziej stonowane kolory mogą wybrać jej wersję granatową, szarą lub śmietankę.

Zasłony w geometryczne wzory w stylu retro

Dla osób, które nowoczesną przestrzeń swojego mieszkania chcą uzupełnić i wysycić dodatkami w stylu lat 60-tych również polecamy wybór tkanin z naszych wzorów, szczególnie tych w geometryczne wzory i połączeń czerni i bieli. Dla pomieszczenia stylizowanego na lata 60-te, z klasycznym parkietem i meblami z zaokrąglonymi bokami pięknie będzie wyglądała nasza tkanina Cyrkus (mamy wersję turkusową i czarno-białą) czy geometryczna Bargara i Vigari.

Ważne, by przy zabawie w aranżacje w stylu retro zachować umiar i nie przytłoczyć pomieszczenia, w którym żyjemy, wypoczywamy, spotykamy się z przyjaciółmi, tworzymy wspólną rodzinną przestrzeń.