Magia Firan

Każdy, kto choć raz wieszał samodzielnie firany lub zasłony wie, że to zadanie nie należy do najprostszych. Mając to na uwadze, podczas poszukiwań idealnego modelu, warto zwrócić uwagę nie tylko na jego odpowiednią długość czy szerokość, ale również sposób zawieszania. Na rynku znaleźć można firany na kółkach, firany na taśmach lub żabkach. Które sprawdzają się najlepiej? Zapraszamy do lektury naszego bloga.

Przelotki

Przelotek używa się najczęściej w przypadku zasłon i karniszy rurkowych. Kółka na których zawieszany jest materiał, mogą mieć różny kolor, dzięki czemu bez problemu dopasujemy je zarówno do zasłon, jak samego i karnisza. Najczęściej do ich produkcji używa się metalu. Do największych zalet zasłon na przelotkach zaliczyć należy wyjątkowo elegancki i nowoczesny wygląd. Rozwiązania tego typu sprawdzają się doskonale w salonach, które utrzymane zostały w tzw. stylu minimalistycznym. Warto również zaznaczyć, że zasłony na przelotkach, dzięki szybkiemu i łatwemu zawieszaniu, odznaczają się wyjątkową funkcjonalnością.

Taśma szelkowa

Taśma szelkowa sprawdza się doskonale w przypadku karniszy typu drążek. Prezentuje się wyjątkowo efektownie, zwłaszcza w pomieszczeniach, które utrzymane zostały w stylu nowoczesnym lub prowansalskim. Osoby, które zdecydują się na wykorzystanie taśmy szelkowej będą mogły przymocować zasłonę do drążka przy użyciu szelek lub ozdobnych wstążek.
Taśma marszczona
Taśmy marszczone polecane są szczególnie w przypadku osób ceniących sobie eleganckie rozwiązania. W tkaninę wszywana jest specjalna taśma marszczona, pozwalająca na swobodne udrapowanie zasłony.

Żabki

Żabki to najbardziej tradycyjne rozwiązanie. Występują w dwóch wariantach. W pierwszym mogą być połączone z zakładanym na rurkę kółkiem. W drugim posiadają postać zaczepianych w szynie ślizgów. Najlepszym – i zarazem najbardziej praktycznym – rozwiązaniem są agrafki, które można wpiąć do wszytej taśmy lub firan i następnie zamocować na kółeczku lub wsunąć do szyny.