Dobieramy firany

Nie ulega wątpliwości, że o eleganckim wyglądzie okna, najczęściej decydują detale. Ważny jest nie tylko rodzaj tkaniny, która w nim zawiśnie, ale również sposób, w jaki zostanie ona upięta. Jak zaaranżować okno, tak, aby wyglądało ono nie tylko estetycznie, ale i pięknie? Na to pytanie postaraliśmy się odpowiedzieć w treści poniższego artykułu. Zapraszamy do uważnej lektury.

Pamiętaj!

Podczas wykonywania aranżacji należy pamiętać, że inaczej ozdabia się okna małe, a inaczej duże. Tam gdzie będą dobrze wyglądały delikatne i zwiewne materiały wcale nie muszą się sprawdzać ciężkie zasłony. Powiedzmy to wprost: nie ma jednej uniwersalnej firany, ani tym bardziej zasłony, która pasowała będzie do każdego okna. To, która sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku zależeć będzie przede wszystkim od  pomieszczenia i znajdującego się w nim okna. Warto również poświęcić nieco więcej czasu na dobór odpowiednio przemyślanych dodatków dekoracyjnych.

Firany żakardowe – klasyczna elegancja i dobry smak

Jeżeli szukamy zasłon do wnętrza urządzonego w stylu klasycznym, czyli takiego, które łączy w sobie zarówno elegancję, dobry smak, funkcjonalność, jak i wygodę, to doskonałym pomysłem będą zasłony żakardowe. Najbardziej efektownie wyglądają one w połączeniu z długimi zasłonami.

Firanki na szelkach – romantyczna lekkość

Urządziliśmy pokój w stylu romantycznym i nie wiemy, jakie firanki będą najlepszym dopełnieniem całej aranżacji? Opcji jest wiele i każda z nich z pewnością będzie wyglądała wyjątkowo efektywnie, ale do najważniejszych zaliczyć należy chociażby firany żakardowe oraz woalowe. Najlepiej również, jeżeli będą one zawieszone na szelkach i troczkach umieszczonych po bokach okna. Co zaś się tyczy zasłon, to warto postawić na takie, które wykonane zostały z nieco cięższych materiałów najlepiej z wzorami kwiatowymi. Gwarantujemy, że tak ozdobione okno będzie doskonałym dopełnieniem romantycznego wystroju wnętrza.